Контакти Новини Статті Галерея Форум Карта
Кошик
(063)7558301
(063)7558301
Tubadzin
Новини
27.06.2017

Стабилизаторы напряжения

Стабилизатор напряжения купить в интернет магазине по лучшим ценам. Регулярные скидки и интересные предложения. Заходите скорее.

13.06.2017

Установка и обслуживание кондиционеров

Если взять любой вид техники (автомобиль, телевизор и так далее), то к ним всем можно применить одно правило. При своевременном и регулярном техническом обслуживании устройство прослужит вам намного дольше. Тоже касается и кондиционера.

09.05.2017

Новый лазерный 3D-нивелир KACKAD 360K-IP на 360 градусов с защитой IP54

Самовыравнивающийся уровень, строящий две полных вертикальных и одну горизонтальную плоскости на 360 градусов, уступающий именитым производителям лазерного оборудования в одном ― стоимости, составляющей 40% от цены раскрученных брендов, стал анонсом в линейке продукции австрийской компании Speziallaser.

Як заховати зливний бачок

Стелаж для унітазу RocaУсе почалося одного дня уранці, коли мій чоловік розбив в туалеті кришку бачка. Вже не знаю, що в передсвітанковій тиші він хотів знайти усередині цього невитіюватого агрегату. Але прокинулася я від гуркоту - впала притулена до стіни кришка. І, ясна річ, розкололася - на дві ровненькие половинки. Обуренню моєму не було межі. "Ну ось навіщо, питається, ти туди поліз"? - накинулася я на бідного чоловіка. "Шумить дуже, - тужливо промимрив він. - І я вирішив його відрегулювати". Чесно кажучи, я ніколи не спокушалася щодо майстровитості свого коханого. А тому завжди викликала з ДЭЗа Лешу. Він, до речі кажучи, за соромливо засунутий йому в кишеню заповітний конвертик готів був усю квартиру відремонтувати. Чи потік кран, чи зламався замок, завжди в наш будинок приходив один і той же Леша.

Але, з іншого боку, я ніколи і не прагнула бачити у своєму супутнику життя монтера, сантехніка і електрика в одній особі. Врешті-решт, щоб полагодити меблі, зовсім не обов'язково виходити заміж за столяра. Для цього є спеціально навчені люди. Одним словом, прагнула оберігати чоловіка від докучливих домашніх проблем. Зарплату приносить, і на тому спасибі. І ніяк не могла припустити, що в нім раптом прокинеться бажання щось зробити своїми руками. Підсумок цього несподіваного спрямування мене не обрадував: кришка жалко, без неї ця допотопна конструкція виглядає ще гірше. Та і шум від води, що спускається, став ще голосніший.

Але в усіх прикростях завжди можна знайти певні плюси. Ось він, моя зоряна година. Тепер-то чоловікові ніяк не відкрутитися від ремонту. Я давно натякала, що непогано б замінити сантехніку, а заразом і купити нову кухню. З приводу кухні чоловік уперся, але купити новий бачок погодився. Навіть майже дозволив подумати, як можна удосконалити наш крихітний санвузол.

Зрозуміло, на послуги дизайнерів грошей немає. І я відправилася до сусідки знизу, яка нещодавно в процесі ремонту поєднала ванну з туалетом. Вийшло казкове по красі і габаритам приміщення. Єдине, що вмить впадало у вічі, - унітаз із старомодним бачком. Сусідка сказала: "Гаразд, нехай доки цей постоїть - не тече, і слава богу".

Ну, не знаю, тут я не згодна. Одна справа, коли унітаз стоїть у вузенькому пеналі, за розміром що нагадує комірку для зберігання віника. І зовсім інше, коли він красується мало не на найвиднішому місці. Ні, я піду іншим шляхом. Краще дізнаюся у людей компетентних, чи можна куди-небудь заховати немилий моєму серцю бачок.

Так от, виявилось, що можна. Для цього придумані спеціальні, так звані застенные бачки.

Ця конструкція мало чим схожа на звичний фаянсовий бачок. Точніше, зовсім не схожа. По-перше, зроблений бачок не з фаянсу, а з суперміцного поліетилену. А по-друге, його роблять зовсім іншої форми. Він, швидше, схожий на пластмасову каністру, тільки без ручки. На корпусі є декілька спеціальних отворів для труб. А ще на боках є так звані вушка, куди вставляються кріплення. Вбудовані бачки бувають двох видів: для підлогових
(без монтажної рами) і підвісних (з монтажною рамою) унітазів.


 

Бачки для підлогових унітазів


Бачок для підлогових унітазів - це, власне, тільки пластиковий корпус, до якого додається комплект кріплень бачка до стіни. Так, наприклад, швейцарська фірма "Геберит" (Geberit) пропонує як кріплення дві сталеві перфоровані (тобто в дірочку) пластини. Зовні такі бачки (і у фірми "Гроэ", і у фірми "Геберит") мають покриття пінопласту, що оберігає від конденсату і забезпечує звукоізоляцію.


На корпусі бачка є кріпильні "вуха", які болтами прикріпляються до пластин, пластини, у свою чергу, кріпляться до стіни шурупами. Ніяких додаткових кріплень в даному випадку не вимагається: усе навантаження доводиться на унітаз, що стоїть на підлозі. Від бачка відходить відвідний патрубок, який з'єднується з унітазом і внизу згинається на 90°. На трубці встановлена гумова манжетка, в неї вставляється трубка з декоративною розеткою (розетка закриває місце з'єднання). Після остаточного монтажу конструкції на
стіну зовні встановлюється кнопка. Власне, з її допомогою і зливатиметься вода. 

Модель для стіни, що несе, у "Геберита" називається "Геберит комбификс", "Гроэ" (Grohe) її іменує "Даль Унисет". (Роздрібна ціна моделі "Даль Унисет" 160$). Це безпосередньо монтажна рама, в яку вмонтований бачок. Вона може бути прикріплена до стіни тільки з полнотелого цеглини або міцного бетону (ні в якому разі не з пінобетону або гипсокартона). Нижню частину конструкції для більшої міцності обкладають цеглою і вже потім "зашивають" гипсокартоном і згори - плиткою. Після завершення усіх монтажних робіт на штирі рами, що стирчать із стіни, вішається унітаз. До речі, щоб унітаз давив не на плитку (інакше він її коли-небудь проломить), під рами "Комбификс" або
"Даль Унисет" роблять закладку з якогось стінного матеріалу. І тільки потім на нього можна наклеювати плитку.

У комплект моделей "Геберит комбификс" і "Даль Унисет" входять "шпильки" (довгі штирі) для кріплення унітазу (чи пісуара), гайки, декоративні ковпачки і відвідний патрубок, що подає воду. Правда, моделі двох видатних виробників ("Геберит" і "Гроэ") все ж де в чому відрізняються. Бачок моделі "Даль Унисет" поміщений в додаткову "шкаралупу" пінопласту. Фахівці "Гроэ" стверджують, що це створює підвищену звукоізоляцію. Хороше пристосування: в такий унітаз можна сміливо лити воду, не боячись серед ночі розбудити усіх домочадців і сусідів.

Виробники сантехніки "Геберит" по-іншому підійшли до вирішення цієї проблеми. Внутрішня арматура зроблена таким чином, що вона вже спочатку не шумить. Пояснюється це просто. Як відомо, у вітчизняній моделі простого бачка вода, що спускається, з гуркотом обрушується в унітаз. У швейцарській же конструкції є спеціальна трубочка. На ній стоїть гвинт, схожий на той, який в м'ясорубці прокручує м'ясо. Вода як би "закручується" по гвинту і плавно стікає в трубочку.

Є і ще одна відмінність моделі "Даль Унисет" від "Геберит комбификс" : спеціальна рейка, на яку можна повісити відразу декілька приладів - унітаз і биде. Правда, це нововведення не завжди зручно, необхідно і виправдано в домашніх умовах. Річ у тому, що у фірм-виробників допустима висота монтажу унітазу і биде в одній і тій же колекції може розрізнятися. Бували випадки, коли для горизонтальної установки доводилося піднімати унітаз і опускати биде. До того ж навряд чи комусь прийде в голову в домашніх умовах вішати сантехніку в ряд, вирівнюючи її немов по лінійці. Це, швидше, актуально для громадських туалетів в ресторанах, готелях, клубах. Там дійсно зручно прикріпити до стіни рейку і повісити на неї, наприклад, десять пісуарів..

Ще один вид вбудованих бачків для підвісних унітазів - монтажна рама з упором в підлогу. У "Геберита" ця модель називається "Дуофикс", у "Гроэ" - "Даль Рапід". Основна відмітна особливість і безперечна перевага - її можна кріпити на будь-яку стіну. І на бетонну, і на цегляну, і на "слабку", таку, що не несе. Рама монтується в підлогу на деякій відстані від стіни, а спеціальні кріпильні елементи кріплять її ще і згори до стіни. Таким чином, усе навантаження доводиться на нижні "ніжки", іншими словами, на підлогу. Інші монтажні складові ті ж, що і у попередніх моделей. Опорні "ніжки" моделі фірми
"Геберит" можуть висуватися на 25 см, тим самим змінюючи висоту унітазу при монтажі сантехніки.

У моделі "Даль Рапід" (роздрібна ціна 245$) фірми "Гроэ" усередині самої рами є спеціальні рельсики, які дозволяють змінювати висоту не лише бачка, але і унітазу. Взагалі ж конструкція бачка "Даль Рапід" має три модифікації. "Даль Рапід З" - так звана стандартна модель, вона, у свою чергу, ділиться на 13 видів. Ще є "Даль Рапід А" - нестандартна і "Даль Рапід Л" - спеціально розроблена економічна модель. Вона виглядає так само, як і "Даль Рапід З", але без рейок регулювання висоти.

Найпоширенішою на нашому ринку стала модель "Даль Рапід З". Передусім тому, що у неї більше 10 модифікацій. Тут "Гроэ", мабуть, обійшов усіх. Її можна кріпити як до капітальної, так і до легкої стіни (так само, як і модель "Дуофикс" фірми "Геберит"). Є навіть модифікації, призначені для інвалідів, - з регулюванням висоти унітазу і ручками, що висуваються з боків. Особливо цікава модифікація з трапецієвидною рамою. З її допомогою можна використовувати кути приміщення : поставити які-небудь корисні баночки і склянки. Мало того, є спеціальна, вузька конструкція бачка, яку можна втиснути в самий крихітний туалет або, за бажанням, в "технічну шафу" (там зазвичай прокладені труби і каналізаційний стояк).
А ще за допомогою спеціальних рам моделі "Даль Рапід З" можна спорудити цілу стіну, допустимо, в центрі ванної кімнати.

У фірми "Геберит" є система "Геберит гис", яка також дозволяє (як одна з модифікацій "Даль Рапід З") використовувати по максимуму простір санвузла. Із спеціальних профілів і кріплень можна зробити стіну, що несе, яка витримає будь-яку кераміку і в будь-якій кількості. А ще у "Геберита" є модель, яка називається "Геберит санблок". Це вбудований бачок, який вже "зашитий" стінними панелями. Така модель цілком може називатися "Санвузол під ключ". Правда, призначена ця модель, швидше, для європейських країн, де робоча година майстра коштує 80 марок.

 

Як їх ремонтувати?

"Усе добре і чудово, - подумала я, вислухавши фахівців, - але виникає законне питання. Якщо бачок вбудований, як його потім ремонтувати? Це що ж, для лагодження Леше доведеться стіну розламувати"?

Але мене клятвено завірили - стіну розбирати не доведеться. І зовсім не тому, що ці бачки не ламаються. Рано чи пізно доведеться чинити і їх. Справа в іншому: на відміну від звичайних керамічних усередині такий бачок влаштований інакше. Немає ні гумових груш, ні що заіржавіли проволікав і гачків. Усередині вбудованого бачка стоїть деякий блок - зливний пристрій. І більше нічого. Відповідно, вийти з ладу може тільки він. Так от, блок легко і просто виймається через отвір для кнопки вбудованого бачка. Простіше кажучи, якщо щось сталося, треба зняти кнопку, просунути (у отвір) руку і дістати блок. Але, що саме головне, після ремонту деталь просто опускається назад. Ніякої додаткової установки не вимагається.

До речі, не думайте (як мені здалося спочатку), що підвісні унітази призначені тільки для худорлявих громадян. Консольне навантаження рам підвісних унітазів складає 400 кг. Це означає, що якщо знайти унітаз, який витримає вантаж майже в півтонни, то рама вже точно не підведе.

І ще один важливий момент. При установці вбудованого бачка треба обов'язково ставити фільтри. Їх, до речі, фахівці радять обов'язково використовувати при експлуатації будь-якої імпортної сантехніки. Нашу воду, як виявилось, імпортна сантехніка переносить важко. І через декілька років, можливо, доведеться замінити манжетку. Фірма "Геберит" пропонує комплект з трьох манжеток, який коштує близько 5$.

 

Де у них кнопка?

Отже, вам встановили застенный бачок. І після усіх монтажних робіт на стіні красується досить значна по розмірах кнопка. Саме з її допомогою і зливається вода в унітазі. Кнопки бувають різного кольору, форми і розміру. Це залежить від фірми-виробника. Але абсолютно усі кнопки (на мові фахівців вони називаються спускові клавіші) поділені на два сектори. Лівий і правий відповідно. І це вже типово західний "прибамбас". Річ у тому, що кожен сектор кнопки зливає різну кількість води : 6 літрів - справа і, відповідно, 9 літрів - з лівого боку клавіші. Що, самі розумієте, прекрасно економить таку дорогу (у буржуїв) воду. Треба вам "сходити по малій нужді" (німці жартома називають це "маленьким бізнесом") - натискаєте кнопочку справа. Ну, а вже для вирішення глобальніших питань тисніть тільки ліву сторону. Кнопка висить на стіні вертикально або лежить на площині горизонтально. Як вам більше подобається.

Слід сказати, з питання дизайну спускової клавіші політ фантазії виробників перевершив усі мислимі очікування. У "Геберита" є чотири варіанти спускової клавіші (у тому числі і пневматична кнопка, яка дозволяє дистанційно управляти зливом унітазу на відстані до 1,5 м), три види використовуваного матеріалу і 50 забарвлень. Звичайно, на складі в Москві немає усього пропонованого асортименту. Проте в офісі фірми "Чарус", офіційного дистриб'ютора "Геберита", мені показали кнопки восьми кольорів.

Фірма "Гроэ" також пропонує декілька варіантів дизайну кнопки. Та і колірна гамма теж багата - 28 відтінків. Але в процесі пошуків з'ясувалося наступне: деякі вітчизняні фірми, що представляють на нашому ринку цю продукцію, взагалі не завозять більше двох "стандартних" кольорів - білого і "хрому". Мовляв, люди завжди прагнуть купувати сантехніку класичного білого кольору, так навіщо ж ним, наприклад, рожева або бежева кнопка? Тут я обурилася. Цікаво, а якщо у мене в туалеті плитка буде не білого кольору? Що означає навіщо? Та хоч би для того, щоб підібрати кнопку під колір плитки.

Сантехніка фірми "Гроэ" в інтер'єрі ванної кімнати

Наслухавшись чарівних оповідань фахівців, я вмить перейнялася корисністю цієї заморської конструкції. Вбудований бачок - річ дійсно унікальна. Якщо я вбудую бачок, унітаз можна впритул присунути до стіни. А значить, у мене звільниться 25 см корисного простору, і я не сидітиму на унітазі, уткнувшись носом в двері. Але найголовніше, цей винахід дозволяє значно спростити виснажливу процедуру ремонту санвузла. Не треба довбати стіни і переробляти комунікації, якщо раптом я все ж наважуся поєднати ванну з туалетом. Річ у тому, що при установці вбудованого бачка (коли він "зашивається" гипсокартоном і обкладається плиткою) виходить невисока фальшстена. Фахівці іменують її коробом. Саме у цей короб можна заховати осоружні погляду труби. Крім того, верхня площина короба може служити додатковою поличкою. Що особливо цінно, наприклад, у ванні.

Ну ось. Прийшла додому, докладлася чоловікові: "Усе, купуємо застенный бачок. А ще я обов'язково велю майстрам зробити підвісний унітаз. Тому що під ним набагато простіше промити підлогу". Він згоден.

Додаткова інформація
Дата: п'ятниця, 30 липень 2010
Переглядів: 5537

comments powered by Disqus

В цих категоріях Ви знайдете потрібні товари:

Звернете увагу на наступні товари: