Контакти Новини Статті Галерея Форум Карта
Кошик
(063)7558301
(063)7558301
Tubadzin
Новини
27.06.2017

Стабилизаторы напряжения

Стабилизатор напряжения купить в интернет магазине по лучшим ценам. Регулярные скидки и интересные предложения. Заходите скорее.

13.06.2017

Установка и обслуживание кондиционеров

Если взять любой вид техники (автомобиль, телевизор и так далее), то к ним всем можно применить одно правило. При своевременном и регулярном техническом обслуживании устройство прослужит вам намного дольше. Тоже касается и кондиционера.

09.05.2017

Новый лазерный 3D-нивелир KACKAD 360K-IP на 360 градусов с защитой IP54

Самовыравнивающийся уровень, строящий две полных вертикальных и одну горизонтальную плоскости на 360 градусов, уступающий именитым производителям лазерного оборудования в одном ― стоимости, составляющей 40% от цены раскрученных брендов, стал анонсом в линейке продукции австрийской компании Speziallaser.

Знижки

Утримувач Axor Starck
Ціна 28.90 23.12 +доставка У корзину

Електронна сантехніка

Электронный смеситель маленький для холодной воды TRESTRONICНауково-технічний прогрес всюдисущий. Щорічно, та що там - майже щомісячно з'являється маса новинок, покликаних полегшити наше життя. Тільки встигли звикнути до факсів, модемів і іншої техніки, як бац - мобільний телефон. Тільки з гріхом навпіл навчилися користуватися гідромасажними ваннами, як лясь - отримаєте унітаз з музикою або взагалі без бачка.


Зайдеш, бувало, в якому-небудь офісі в туалет - і навіть не знаєш, як воду злити, як руки помити: ні тобі рідного нашого змішувача з вічно зламаними вентилями, ні до болю знайомого бачка. Що робити? Не запитувати ж у того, що першого зайшло "по нужді", як усім цим користуватися.

Електронний змішувач: коли руки потраплять в зону інфрачервоного променя, поллється вода

Тому давайте краще підготуємося заздалегідь. Про багато що ми вже знаємо, але має відбутися ще багато що упізнати. Ось, давайте, приміром, поговоримо про електроніку для сантехніки. Правда, обмовлюся відразу, що цей винахід застосовний швидше в громадських місцях. Але ж наш журнал розрахований на усіх, хто робить або переживає ремонт. А хто сказав, що його роблять тільки удома? Втім, і для будинку электроника теж підійде.


Почнемо з електроніки для змішувача на раковині. Корпус крану такого змішувача зовні практично нічим не відрізняється від звичайного однорычагового. Відсутній тільки. важіль, що "включає" або "відключає" воду, а на корпусі є невеликий екран. За екраном встановлений інфрачервоний датчик з постійним випромінюванням, який реагує на рух руки. А ще в корпусі є "гніздо" для батареї, що живить електронний пристрій.


Такий змішувач діє так: як тільки ми підносимо руки до крану, вони потрапляють в зону дії променя. Промінь "подає" пристрою сигнал, пристрій "міркує": мовляв, пора включати воду. І через пару секунд датчик, зреагувавши, відкриває воду. Коли ми руки прибираємо, датчик знову реагує, і вода перестає текти.

А як встановити температуру води, якщо немає ні важеля, ні вентилів? Дуже просто. Існує три варіанти регулювання. По-перше, є електронні змішувачі, на корпусі яких є спеціальний важіль (настільки маленький, що деякі продавці ласкаво називають його бантиком). Ось з його допомогою і можна відрегулювати температуру. Така конструкція, зрозуміло, більше підходить для будинку, де кожен зможе "пустити" воду тієї температури, яка потрібна.

А є змішувачі, в яких відразу (або на заводі, або при установці) усередині корпусу виставляється певна температура. Як правило, найбільш комфортна для людини - плюс 38°С. Такі змішувачі зазвичай встановлюють в туалетах аеропортів або закусочних. Та і взагалі в подібних місцях, де відвідувачеві потрібно тільки помити руки, цілком можна обійтися теплою водою.

Існує і ще одна модель. Втім, це навіть не змішувач, а водопровідний кран, оснащений електронним пристроєм. Такий кран може "видати" воду будь-якої температури, тому що воду підігріває термостат-змішувач.

Термостат встановлюється на певну температуру і увесь час підтримує її. Проте якщо раптом в центральному водопроводі буде перекрита яка-небудь вода, він не литиме тільки холодну або гарячу, а просто відключиться. Втім, подібну модифікацію теж використовують в основному в громадських будівлях. Дуже зручно: встановлюються, наприклад, 10 таких кранів і тільки один термостат-змішувач, який "подаватиме" теплу воду. До речі, такі крани істотно дешевші, ніж змішувачі.

Правда, є один нюанс: температура води, що подається, може мінятися залежно від температури в "гарячому" і "холодному" трубопроводах. Труби, ясна річ, прокладені в землі і прогріваються по-різному, залежно від пори року. Наприклад, якщо влітку холодна вода має температуру +18-20°З, а взимку - близько +5°З, то гаряча вода влітку гарячіше, ніж взимку. А це означає, і кінцева температура нашої води може бути різною.

Електронні змішувачі программируемы : можна відрегулювати ту відстань, з якої електронний датчик спрацьовуватиме, а також час "протечки" води.

У одних виробників для цієї мети використовується пульт. А у інших фірм пульт управління універсальний: їм можна настроювати і змішувачі, і зливні пристрої для пісуара. Електроніка однієї з фірм настроюється з допомогою. руки. Для цього треба піднести руку на певний час і відстань до віконця інфрачервоного випромінювання. Наприклад, вам треба помити раковину. Самі розумієте, зробити це буде непросто, оскільки при кожному вашому русі литиметься вода. Проте якщо піднести руку до віконця на 2 см і потримати її 3 секунди, вода спочатку поллється, але потім її потік припиниться на 3 хвилини. Секрет полягає в тому, що відстань усього лише в 2 см - нестандартно (ніхто не буде такий близький підносити руки, щоб їх помити). Тому в даному випадку прилад програмується на тимчасове відключення води. Ні, звичайно, є спеціальні вентилі, що перекривають воду. Проте вони знаходяться під раковиною. Вважаю, набагато зручніше невимушено помахати рукою перед "носом" датчика, чим кожного разу лізти під раковину.

Погодитеся, трапляється, що коли ми моєму, скажімо, підлоги, можемо кинути ганчірку або велику губку в раковину. Кинули. І що ж станеться в цьому випадку? Чи спрацює датчик? Так, але вода поллється буквально на декілька секунд. Потім потік припиниться. Чому? А тому що датчик змішувача влаштований таким чином, що він реагує тільки на рух. Отже якщо "предмет" залишається нерухомим (ганчірка кинута і лежить в раковині), змішувач закриється. До речі, навіть якщо руки піднести до крану, але, як сказано в інструкції, "не виконувати ніяких дій", вода відключається. З іншого боку, навряд чи нам вдасться мити руки, "не виконуючи" цих самих "дій".

А як змити не лише мило?

Замінити нажимной привід зливного пристрою на електронний дуже легко.
Треба відкрутити "голівку" друкшпюлера і поставити на її місце іншу

Окрім електронних змішувачів, були сконструйовані електронні пристрої і для пісуара. Причому як вбудовані (заховані за стіну або перегородку), так і зовнішні (тобто що висять на стіні). Як і у випадку із змішувачем, само по собі пристрій пісуара залишається стандартним. Тільки тепер на нім встановлюється інфрачервоний датчик. Він-то і спрацьовує, правда, інакше, ніж у змішувача. В тому сенсі, що якщо із змішувача вода починає литися відразу, то пристрій пісуара починає працювати тільки через 7 секунд перебування людини перед пісуаром, а отже, і перед датчиком.

Ця хитрість була запрограмована, слід сказати, спеціально. По-перше, щоб чоловік міг зробити усі справи "в суху", тобто щоб його, пардон, причинні місця не зрошувалися водою в самий непідходящий момент. Якщо ж людина постояла в зоні дії інфрачервоного променя 7 секунд, пристрій "пізнає" його як користувача і спрацює тільки після того, як він відійшов від сантехнічного пристрою (фахівці називають це "принципом зворотної дії").

Правда, датчики так званого першого покоління були примітивними "одноглазковыми": у такого електронного пристрою було тільки одне "очко", з якого поступав промінь. Чутливість такої конструкції була невелика, оскільки відбиваюча здатність одягу безпосередньо залежить від її кольору. Темний одяг повністю поглинає промені і не відбиває їх назад до приймального очка електроніки. Іншими словами, пристрій міг просто не "пізнати" людину в темному одязі і не злити за ним воду. Проте минулого року швейцарська фірма "Геберит" (Geberit) почала виробляти вдосконалені, чутливіші датчики. Тепер у них "многоглазковый" випромінювач, який схожий на бджолині стільники. Отже, незважаючи на колір одягу, такий прилад працюватиме справно. До речі, є у "многоглазкового" датчика і ще одна перевага. Річ у тому, що якщо навпроти пісуара висить дзеркало, то раніше промені, відбиті від дзеркала, потрапляли назад на зливний пристрій, і воно "божеволіло". Щоб цього не відбувалося, відстань від випромінюючого пристрою до дзеркала мала бути не менше двох метрів. У новій електроніці ця відстань скоротилася до 90 см, що особливо добре для тісних приміщень. 

Якщо ти наклав, зараза, дерни ручку унітазу!


Нарешті тепер можна вирішити вічний "головний біль" наших громадських сортирів - усі ми, на жаль, знаємо, як чомусь не люблять наші співвітчизники зливати за собою воду. Так от, на нашому ринку з'явився електронний пристрій і для унітазів. Правда, призначено його тільки для вбудовуваних бачків. Ясна річ, принцип його дії нічим не відрізняється від електроніки для пісуарів. Особливою популярністю цей пристрій користується саме в громадських туалетах. Тому, що в таких місцях, погодитеся, нічого не хочеться чіпати руками. А крім того, електроніка самостійно виконає роботу "по зливу" за недбайливих і забудькуватих громадян.

Насправді спочатку електронні пристрої з'явилися тоді, коли виникла необхідність в автоматизації громадських туалетів. Але цей пристрій зручний і для домашнього туалету, особливо якщо в будинку є маленькі діти, інваліди або люди похилого віку, які інший раз просто не в змозі впоратися з водопровідним краном або зливним пристроєм. Мало того, уявіть собі, ви, приміром, дуже сильно забруднили руки. Так от, перш ніж ви їх вимиєте, встигнете здорово забруднити і кран. Особливо це актуально на кухні.

А ще електронні пристрої чудові тим, що допомагають економити воду. Згідно з проведеними тестами электроника в п'ять разів економніше за однорычагового змішувач. Така гідність буде особливо відчутно в тих будинках, де вже встановлені лічильники води.

До речі, про економію коштів. Справедливості ради слід сказати, що електронні пристрої зовсім не дешеві. І далеко не кожен може відразу поміняти звичайні змішувачі і зливні пристрої на електронні. Виробники електроніки це розуміють. А тому випускають для пісуарів (як електронних, так і нажимных) єдиний монтажний елемент - корпус, який вбудовується в стіну. Отже в нього можуть бути вмонтовані як нажимные приводи (іменовані ще друкшпюлерами), так і електронні. Таким чином, нажимную "голівку" друкшпюлера можна без проблем замінити на електронну. Правда, як ми з'ясували, для унітазу ще не винайдений єдиний монтажний елемент. 

Як їх справляти?

Виникає справедливе питання: чи легко ці пристрої ламаються, і якщо так, чи можна їх полагодити? Поспішаю обрадувати: ламатися в них особливо нічому. По-перше, тому, що велика частина електронних пристосувань зроблена таким чином, що навіть і кувалдою не розбити. Звичайно, розібрати змішувачі або зливні пристрої можна. Причому запросто, за допомогою викрутки. Але це вже не поломка, а демонтаж. Батареї, самі розумієте, з часом виходять з ладу. Для цього досить відкрити спеціальну кришечку (як на будь-якому побутовому пульті дистанційного керування), вийняти стару - і вставити нову. Усе, можна знову користуватися.

Віконце інфрачервоного випромінювача абсолютно не "боїться" води. У демонстраційному залі однієї з фірм воно спеціальне постійно лежить в банку з водою. І нічого. Лампочка при цьому не гасне - значить, пристрій працює. Втім, якщо ви все ж боїтеся "замочити" пристрій, наприклад, при митті корпусу крану, будь ласка, можете придбати спеціальну панель, що закриває віконце. Правда, вона є не у кожної фірми.

Єдине, що дійсно може позначитися не кращим чином, причому навіть не на інфрачервоному датчику, а на самому крані, - якість нашої води. Тому краще все ж заздалегідь поставити захисні фільтри, щоб всередину не потрапляли іржа і вапно. Без спеціальних захисних фільтрів будь-який пристрій виходить з ладу значно швидше - це факт.

Що потрібно знати сантехніку?

Готуйтеся: коли ви викличете сантехніка з Жеку, цілком можливо, він відмовиться встановлювати "такий наворочений кран". Почухає в потилиці і скаже, мовляв, хазяйка, "боюся з таким хитромудрим механізмом зв'язуватися"! Так от, не вірте. І урезоньте сантехніка. Електронний змішувач встановлюється досить просто, як і звичайнісінький. Мало того, тепер до нього не потрібно спеціально підводити електропроводку.

1 - мінімальний час спрацьовування при 230 V = = 4 сік; при 9 V = 10 сік;
2 - попередній змив тільки при живленні від мережі 230 V;
3 - основний змив;
4 - санітарний змив через 24 години після останнього використання

Свого часу моделі першого покоління працювали виключно після того, як кран "включали в електророзетку". Потім німецькі виробники запропонували нам електронні пристрої, що працюють від батареї 6-вольта. А сьогодні стало ще простіше: в основному усі змішувачі "живляться" від батареї 9-вольта типу "Крону" або "Корунд". Такої батареї вистачає на 200-300 тисяч використань, або, простіше кажучи, на 2-3 року. І за ціною це зовсім недорого.

Електронні зливні пристрої для пісуара і унітазу працюють в основному від мережі 220 вольт. Але це ненебезпечно, оскільки усередині встановлений трансформатор, що перетворює напругу в безпечне. Втім, електроніка для пісуарів може працювати і від батарей 6 і 9 вольт. Усі електронні пристрої працюють при натиску води від 0,5 до 10 панів. Для тих, хто не знає, скажу: в наших будинках, навіть багатоповерхових, завжди є тиск в 1,5 панів.

Самі розумієте, купувати електронні пристрої або ні - справа особиста. Одне можу сказати в їх користь: при повній відсутності недоліків (як не старалася, я їх не знайшла) у них є маса достоїнств - зручно, гігієнічно, та ще і воду економить.

Додаткова інформація
Дата: п'ятниця, 30 липень 2010
Переглядів: 5523

comments powered by Disqus

Звернете увагу на наступні товари: