Контакти Новини Статті Галерея Форум Карта
Кошик
(063)7558301
(063)7558301
Tubadzin
Новини
27.06.2017

Стабилизаторы напряжения

Стабилизатор напряжения купить в интернет магазине по лучшим ценам. Регулярные скидки и интересные предложения. Заходите скорее.

13.06.2017

Установка и обслуживание кондиционеров

Если взять любой вид техники (автомобиль, телевизор и так далее), то к ним всем можно применить одно правило. При своевременном и регулярном техническом обслуживании устройство прослужит вам намного дольше. Тоже касается и кондиционера.

09.05.2017

Новый лазерный 3D-нивелир KACKAD 360K-IP на 360 градусов с защитой IP54

Самовыравнивающийся уровень, строящий две полных вертикальных и одну горизонтальную плоскости на 360 градусов, уступающий именитым производителям лазерного оборудования в одном ― стоимости, составляющей 40% от цены раскрученных брендов, стал анонсом в линейке продукции австрийской компании Speziallaser.

Як вибрати змішувач?

Смесители для ванныЗмішувач – це один із важливих елементів дизайну ванної кімнати, який наочно демонструє смак і достаток господарів. Змішувачі призначені для змішування холодної та гарячої води, вони регулюють температуру і потужність водяного струменя.

Змішувачі розрізняють за конструкцією, якістю, формою, ко-льором, функціональними особливостями, фірмою-виробником та іншими параметрами.

Сьогодні людині, яка затіяла ремонт ванної кімнати, буде нелегко, тому що недосвідчений споживач може просто заплутатися в різноманітті вибору. Адже є безліч змішувачів, починаючи від звичайних функціональних моделей і закінчуючи дизайнерськими, які навіть важко назвати сантехнікою, – це вже мистецтво.

Змішувач повинен бути не тільки окрасою ванної кімнати, а й добре виконувати свої безпосередні функції – змішувати гарячу й холодну воду. Не менше значення має кількість змішувачів у ванній кімнаті. Для ванни, душу, раковини й біде бажано вибрати окремі змішувачі, оскільки що більше функцій виконує змішувач, то гіршою є якість його роботи. Якщо розміри ванної кімнати невеликі, а душової кабіни немає, то змішувач для ванни й душу можна взяти один, а для раковини – інший.

За вартістю змішувачі поділяють на три групи:

  1. «економ» – від $50. Це, в основному, продукція торгових марок Польщі, Чехії і Туреччини;
  2. «стандарт» – від $100. Найвідоміші виробники, представлені цією ринковою групою в Україні, – Фінляндія, Швеція, Іспанія;
  3. «еліт» – від $700. Вироби найвищої якості і найвишуканішого дизайну постачають на наш ринок, в основному, німецькі компанії.

Типи змішувачів за призначенням

За призначенням усі сучасні змішувачі поділяють на п’ять груп: для ванни, умивальника, кухонної раковини, біде і душової кабіни (змішувач без зливу). Є «гібридні» конструкції, які можна зарахувати принаймні до двох груп. Дизайнери великих фірм-виробників зазвичай розробляють серії, що налічують вироби усіх вищеназваних груп. Споживач має змогу оформити ванну кімнату в єдиному стилі, підібравши не тільки змішувачі, а й інші аксесуари (полички, мильниці, стаканчики тощо).

Змішувач для ванни

Смеситель для ванны с душевым комплектом FUTUR - TRESВажливо при виборі змішувача для ванни брати до уваги такий критерій, як місце його монтажу. Змішувач можна кріпити до стіни, поверхні ванни (з борту ванни виступають назовні тільки ручки регулювання і злив) або до плиткового бортика. Є змішувачі для прихованого кріплення, при якому технічні елементи конструкції монтують у стіну. Більшість міських жителів користуються настінним варіантом, застосовуючи всілякі схеми підведення труб.

Змішувачі для ванни за дизайном бувають таких видів: настінний із тримачем для душу зі зливом; із тримачем для душу без зливу; з тримачем для душу та верхнім мостом; із тримачем для душу, що регулюється за висотою; із ручним душем. Ще одна відмінність змішувачів для ванни – вони розраховані на три-чотири отвори. Зовні це виглядає, як кілька рукояток – для наповнення ванни, ручний душ тощо.

При виборі настінного змішувача для ванни слід звернути увагу на довжину зливу (відстань від стіни до центра зливу), що завжди вказана в технічному паспорті. Тепер випускають змішувачі для ванни з трьома типами зливів: короткими, середніми і довгими. Стандартна довжина зливу становить 30 см, але може бути 20, 25 і 39 см. Для монтажу на стіну найбільш зручні змішувачі з середньою довжиною зливу. Висота розміщення змішувача варіюється у кожному конкретному випадку, стандартною ж вважають висоту 10–15 см від борту.

Штихмас (відстань між отворами для входу води) в імпортних змішувачах для ванни – приблизно 15 см. Отвори для води мають ексцентрикові патрубки (перехідники), які дають змогу трохи змінити цю відстань, підігнавши її під труби підведення гарячої і холодної води.

У більшості квартир зустрічається комбінований змішувач для ванни і душу. Він має всі характерні особливості змішувача для ванни плюс перемикач та шланг для душу і, відповідно, душову лійку.

Змішувач для умивальника

Смеситель без донного клапана FUTUR - TRESБільшість змішувачів для умивальників монтують безпосередньо на раковину, хоча є і варіанти настінного монтажу. Найчастіше такі змішувачі мають один отвір, тобто одну рукоятку, хоча можливі варіанти і з трьома отворами. До комплектації змішувача для раковини може входити спеціальний кран із втягуванням, необхідний для здійснення швидкого догляду за поверхнею раковини, а також зливний гарнітур, за допомогою якого можна відкривати і закривати зливний отвір раковини. Для цього в корпус змішувача встановлюють спеціальний важіль.

Змішувач для кухні

Смеситель для кухни с выдвижным носиком FUTUR - TRESПри виборі моделі для кухні слід звернути увагу не тільки на форму кранів, маховиків і рукояток, а й на вигляд і конструкцію зливу. Окрім традиційної, злив має дугоподібну форму, а також може мати душову насадку, що витягується, з позиційним перемикачем струменя води. За допомогою такого висувного душу можна помити раковину будь-якої форми і модифікації, посуд, овочі, фрукти тощо. Злив кухонного змішувача зазвичай рухомий, тобто він легко повертається, що особливо зручно за наявності подвійної мийки. Оптимальний варіант для кухні – одноважільний змішувач.

Змішувач для біде

Смеситель для биде без донного клапана FUTUR - TRESЙого, як і змішувач для умивальника, монтують на бортику і він може мати один або три отвори. Особливістю такого змішувача є наявність спеціального аератора, який має кульовий шарнір. Аератор дає змогу змінювати напрямок струменя води, в ідеалі він має формувати чіткий струмінь як при малому, так і великому напорі води. Аератор потребує періодичного чищення, оскільки він забруднюється відкладеннями і механічними включеннями. До комплектації змішувача для біде також може входити гігієнічний душ. Ця функція дає змогу використовувати як біде звичайний унітаз, що дуже зручно, якщо у ванній кімнаті мало місця. Необхідно лише, щоб поряд з унітазом розташовувалася раковина.

Змішувач для душу

Смеситель для душа с душевым комплектом FUTUR - TRESЗмішувачі для душових кабін вирізняються тим, що не мають зливу – вода надходить шлангом відразу в душову лійку, закріплену на тримачі-кронштейні або на штанзі, які монтують на стіну. Вода змішується безпосередньо в душовому гарнітурі і виходить з душової лійки. Такі змішувачі є компактними і не мають перемикача ванна – душ.

Слід звернути увагу на «прихований» різновид змішувачів для душу. «Прихований», тому що сам механізм змішувача замуровують у стіну, а для користування назовні виведені рукоятки і душова установка. Виглядає такий варіант дуже стильно і його рекомендують за умови абсолютної надійності арматури і високої кваліфікації майстра, що його монтує (роботи необхідно виконати дуже ретельно, аби змішувач в стіні не протікав).

Типи змішувачів за конструктивними особливостями

За конструктивними особливостями є три основних види змішувачів: одноважільні (монокомандні), двовентильні і термостати. Крім того, є каскадні змішувачі.

Будь-яка з конструкцій може бути встановлена як на кухні, так і у ванній кімнаті. Для мийки й умивальника не потрібні таке велике подавання і напір води, як для ванної, отже, труби там меншого діаметра і довжини. Для ванни ж необхідні довші труби більшого діаметра. Корпус змішувача для ванни масивніший і міцніший навіть на вигляд.

Одноважільні (монокомандні) змішувачі

Смеситель для ванны Kludi MXТакі змішувачі вирізняються простотою використання та легкістю монтажу. Зовні – це рукоятка, яку можна підіймати вгору і повертати, регулюючи таким чином температуру і потужність струменя. Одноважільні змішувачі користуються зараз більшою популярністю, ніж двовентильні.

Картридж всередині змішувача буває кульовим або керамічним (складається з щільно притертих керамічних пластин).

У кульовому картриджі головний елемент конструкції – регулювальна головка, зроблена з нержавіючої сталі. Порожниста куля з отворами і стрижнем відполірована до блиску і щільно посаджена в корпусі, куди з двох боків по латунних трубах або гнучкому підведенню подається гаряча і холодна вода. Усередині нього два потоки змішуються і у зливи надходить вода середньої температури. На стрижень кріплять рукоятку – коли її повертають, куля обертається. Із зміною його положення змінюються перерізи отворів для подавання холодної і гарячої води. Для забезпечення герметичності картриджа отвори ущільнені прокладками. Крім того, в кульовому картриджі є кільце, що обмежує кут повороту рукоятки у бік гарячої води. Це зроблено для запобігання можливим опікам і дає змогу змонтувати змішувач під конкретні умови водопостачання.

У керамічному картриджі замковий клапан складається із двох щільно прилеглих пластин з оксиду алюмінію. Через них проходить вода, змішуючи гарячий і холодний потоки. При потраплянні твердих частинок всередину механізму керамічних картриджів замковий клапан швидко виходить із ладу – щоб змішувач знову якісно працював, потрібно замінити весь пристрій (це обійдеться приблизно в одну третю вартості змішувача). Слід зазначити, що змішувачі з керамічним картриджем обов’язково вимагають установлення фільтра грубого (і бажано тонкого) очищення. За його відсутності фірма-продавець не бере на себе зобов’язання щодо гарантійного обслуговування змішувача.

Двовентильні змішувачі

Смеситель с двумя вентилями со сливным гарнитуром CLASIC - TRESДвовентильний змішувач – це усім відомий кран із двома ручками для гарячої і холодної води. Порівняно з одноважільним змішувачем, двовентильний має низку переваг: економніша ви-трата води і точніший результат бажаної температури при змішуванні води. Недоліком такого змішувача є те, що у використанні він потребуватиме більше зусиль (щоразу необхідно крутити вентилі з гарячою і холодною водою, щоб відрегулювати температуру води).

У двовентильних змішувачах використовують два типи ущільнювачів: керамічні диски або гумові прокладки. Керамічні диски довговічні, вони стійкі до змін температури і хімічного впливу води, забезпечують надійну герметичність як гума, але «бояться» забруднення води механічними домішками. Проте гумові прокладки краще підходять для нашої води, в якій багато дрібного піску та інших домішок.

Змішувачі-термостати

Термостат для ванны с душевым комплектом FUTUR - TRESЦе механізми нового покоління. Такий змішувач виглядає як панель з рукоятками, при цьому кожна рукоятка виконує свої функції: наприклад, одна вмикає і вимикає воду, інша – регулює температуру. Можна самостійно встановлювати налаштування, які потім автоматично зберігаються протягом необхідного часу. Використовуючи термостат, не можна отримати ні опіку (змішувач обладнаний «стопором безпеки» – подавання води припиняється при нагріванні понад 38°С), ні переохолодження (термостат не допускає дуже холодної води), що робить його максимально комфортним і безпечним для використання дітьми. При бажанні ці функції можна вимкнути. Змішувачі з термостатом досить дорогі.

Каскадні змішувачі

Смеситель на 3 отверстия для ванны с маленькой рукояткой вылил типу каскада CUB-TRESКаскадні змішувачі видають широкий струмінь води, що імітує водоспад, його пропускна здатність приблизно удвічі більша, ніж у звичайного. Майже у всіх дорогих комплектах для ванної кімнати передбачають каскадний змішувач. Звичайний каскадний змішувач може вилити близько 16 л води за хвилину, але є й такі, які пропускають 25–35 л. Каскадні змішувачі за облаштуванням нічим не відрізняються від звичайних. Для нормальної роботи каскадного змішувача труби, що підводять воду, повинні мати більший переріз, ніж для звичайних змішувачів.

Матеріали, з яких виготовляють змішувачі

На практиці матеріалів для виготовлення змішувачів не так уже й багато. Їхній вибір обумовлений безпекою використання, технологічністю виробництва та зовнішнім виглядом.

Традиційні матеріали для змішувачів – хром і латунь. Вони досить надійні і зручні. Латунь поки що залишається найкращим матеріалом для виготовлення корпуса змішувача. Зовнішні частини арматур із метою захисту від корозії нікелюють, а потім хромують або покривають білою чи кольоровою емаллю. Для виготовлення ексклюзивних змішувачів використовують такі матеріали, як скло, кришталь, дерево, натуральний мар-мур, золото (матове чи блискуче), по-лірований онікс, а також поєднання різних матеріалів.

Емаль гарна, але не дуже стійка – вона відколюється. Нікель може спричинити алергію, а золото дороге і потребує спеціального догляду. Оптимальним вважають хром. Хромовані змішувачі коштують дорого, але вони кращі, тому що на їхній поверхні не можуть розвиватися різні мікроорганізми. Кожухи для латунних корпусів, рукоятки змішувачів, душові лійки часто роблять із пластику.

Заміна й встановлення змішувача

Необхідні інструменти: рулетка, ножівка, дрібнозернистий наждаковий папір, викрутка, розвідний ключ.

Необхідні матеріали: змішувач, умивальник, підтискні гайки, металеві шайби, гумові прокладки, гофра, ущільнювальна стрічка.

Встановлення змішувача

Перш ніж почати монтаж змішувача, необхідно встановити на труби підведення гарячої й холодної води фільтри механічного очищення (якщо вони не були встановлені раніше). Фільтри встановлюють на етапі розведення й штрабування водопровідних труб. Їх прикручують до розвідної труби – перед входом гнучкого шланга змішувача або там, де розміщені пропускні крани.

Змішувач встановлюють над монтажним отвором п’єдесталу раковини. Його закріплюють на поличці за допомогою підтискної гайки і ущільнюють двома металевими шайбами та двома гумовими прокладками (знизу й зверху монтажного отвору).

Гнучкі шланги опускають в отвір, після чого знизу закручують гайку. При монтажі змішувачів для раковини частіше використовують шланги. Якщо виводи водопровідних труб не зовсім прямі, то шланги можна легко загнути, тоді як трубу потрібно буде загинати вручну за допомогою спеціальних інструментів, що вимагає високого професіоналізму сантехніка.

Гумові прокладки, які використовують у гайках для гнучких шлангів, рекомендують перевіряти мінімум раз на три роки. Справа в тому, що ці прокладки згодом зношуються, а, якщо прокладку вчасно не замінити, може «зірвати кран». При монтажі варто враховувати, що всі змішувачі випускають із декоративним покриттям. Щоб не пошкодити покриття, при роботі варто застосовувати інструменти з губками без зубців. Якщо ж губки із зубцями, при роботі під них варто підкладати мідні, латунні або картонні смужки.

Припасування подовжувальної трубки

Якщо змішувач з подовжувальною трубкою, її необхідно підрізати. Стандартна висота п’єдесталів для умивальника – 80–85 см. Кінці подовжувальної трубки повинні бути на рівні 50–60 см від підлоги (залежно від типу комплекту змішувача). Якщо довжина подовжувальної трубки більша, її необхідно підпиляти до потрібної довжини, а місця обрізання дуже акуратно відшліфувати. Трапляється, що невелика стружка у процесі шліфування потрапляє всередину пристрою й забиває картридж. Щоб усунути стружку із картриджа, треба зняти зі змішувача аератор й увімкнути кран. Він прожене воду під тиском і вимиє стружку з картриджа.

З’єднання змішувача

Шланги прикріплюють до труб гарячої й холодної води за допомогою гайок із гумовими прокладками. Не можна перекручувати й перегинати шланги – допускається тільки U-подібне під’єднання труб. Якщо при монтажі використовують труби, а не шланги, замість гайок із гумовими прокладками доцільно використовувати цангові затискачі.

Монтаж донного клапана

Донний клапан слугує для закривання зливального отвору в раковині, щоб запобігти зливанню води. Клапан закривають важелем, з яким постачають змішувач. Дві спиці донного клапана хрестоподібно з’єднують між собою, місце їхнього стику закріплюють за допомогою пластикової хрестовини. У зливний отвір раковини вставляють донний клапан (безпосередньо пробку-заглушку). Спицю, з’єднану з важелем, вставляють у вушко клапана –вона буде відкривати-закривати клапан під дією важеля.

Установлення гофри

Гофру використовують для зливання з раковини брудної води. Коли донний клапан вставлений у зливальний отвір раковини, гофру накручують і закріплюють знизу. Разом із гнучкими шлангами гофру «ведуть» у стояк. Спицю донного клапана внизу з’єднують зі сифоном за допомогою гнучкого з’єднання. Іноді замість гнучкої гофри використовують хромований сифон. Зазвичай сифон застосовують у тих випадках, коли простір під раковиною не закривають меблями, а залишають відкритим (сифон виглядає більш естетично, ніж гофра).

Заміна змішувача

Спочатку перекривають магіст-ральні вентилі, потім відкручують розвідним ключем дві гайки в задній частині змішувача та знімають його. Вставляють по-трібну викрутку в отвори в стіні і повертають ексцентрики за допомогою викрутки чи газового ключа. В трубах прочищають отвори та намотують на нові ексцентрики (переконавшись у наявності на них декоративних дисків) ущільнювальну стрічку. До упору вкручують один з ексцентриків у трубу, а другий тільки наживляють. Прикладають новий змішувач до торців ексцентриків і розраховують положення другого ексцентрика, враховуючи необхідне співвідношення отворів і горизонтальність змішувача. Тоді закручують гайки до упору, закривають крани змішувача, відкривають вентилі та пускають воду.

За матеріалами газети "БудЕксперт"

Додаткова інформація
Дата: субота, 01 жовтень 2011
Переглядів: 6809

comments powered by Disqus

В цих категоріях Ви знайдете потрібні товари:

Звернете увагу на наступні товари: