Контакти Новини Статті Галерея Форум Карта
Кошик
(063)7558301
(063)7558301
alcaplast top
Новини
27.06.2017

Стабилизаторы напряжения

Стабилизатор напряжения купить в интернет магазине по лучшим ценам. Регулярные скидки и интересные предложения. Заходите скорее.

13.06.2017

Установка и обслуживание кондиционеров

Если взять любой вид техники (автомобиль, телевизор и так далее), то к ним всем можно применить одно правило. При своевременном и регулярном техническом обслуживании устройство прослужит вам намного дольше. Тоже касается и кондиционера.

09.05.2017

Новый лазерный 3D-нивелир KACKAD 360K-IP на 360 градусов с защитой IP54

Самовыравнивающийся уровень, строящий две полных вертикальных и одну горизонтальную плоскости на 360 градусов, уступающий именитым производителям лазерного оборудования в одном ― стоимости, составляющей 40% от цены раскрученных брендов, стал анонсом в линейке продукции австрийской компании Speziallaser.

Ванна з гідромасажем чи без?

Безперечно, ванна кімната – одне з найважливіших приміщень у помешканні, тому є певні вимоги щодо його функціональності та зручності. Незалежно від розмірів ванної кімнати, в ній часто розміщують ванну з гідромасажем – сучасний багатофункціональний пристрій, який не лише відмиє, а й зробить приємний і корисний масаж за допомогою води та повітря.

Технічні особливості

Монтаж водопровідного і каналізаційного обладнання для встановлення гідромасажної ванни не відрізняється від монтажу комунікацій для звичайної, традиційної ванни. Шланги, що подають воду до форсунок (отвори, з яких струмені води під тиском виходять назовні), виготовляють із гнучкого матеріалу, тому їм легко надати потрібної форми, що спрощує монтажні роботи. Отвір для водовідведення (діаметром 50 мм) облаштовують максимально близько до каналізаційного стояка під відповідним нахилом.

Окрім того, необхідне обов’язкове облаштування системи примусової вентиляції, адже внаслідок прийняття гідромасажної ванни утворюється значно більше водяної пари, ніж під час купання в традиційній ванні. Лише якісне провітрювання приміщення гарантуватиме, що волога активно відводитиметься з ванної кімнати.

До електропроводки гідромасажної ванни висувають підвищені вимоги щодо безпеки. Тому гідромасажну систему обладнують електричним насосом, який під'єднують до електромережі з напругою 220V. Насос потребує окремої, спеціальної електричної лінії із захисним пристроєм – диференційним вимикачем-автоматом, який спрацьовує в аварійних ситуаціях. У нових будинках диференційні вимикачі – це стандарт, у старих – його необхідно встановити у пристрої розподілення електроенергії. Необхідну потужність диференційного автомата визначає виробник гідромасажної ванни з огляду на загальну потужність пристроїв, які ввімкнені в одну систему енергопостачання.

Не можна забувати про заземлення всіх металевих елементів водопровідного обладнання й арматури. Правильний монтаж електричних з'єднань – запорука вашої безпеки, тому роботи, пов'язані з електричною проводкою, краще доручити досвідченому електрикові або працівникові сервісної служби виробника гідромасажної системи.Для встановлення гідромасажної ванни необхідне приміщення площею не менше 6–7 м2.

Ціновий діапазон на ванни з гідромасажем різноманітний: найдешевші коштують від 2000 грн, найдорожчі – як автомобіль середнього класу. Отже, варто з’ясувати, чи доцільно вкладати гроші та встановлювати цей гідропристрій.

Під час гідромасажу струмені води і повітря під тиском розслаблюють тіло людини, поліпшують самопочуття і кровообіг. Для здорових людей гідромасаж – це спосіб відновити сили після важкого трудового дня, а для хворих – підтримка у лікуванні й реабілітація.

 

Прямокутна гідромасажна ванна

Рис. 1. Гідромасажну ванну стандартної прямокутної форми можна встановити навіть у маленькому за площею приміщень

 

Кутова гідромасажна ванна

Рис. 2. Кутова Гідромасажна ванна – зручна у використанні та простора, проте потребує багато вільного місця для встановлення

Стандартна комплектація

Базова комплектація обладнання гідромасажної ванни залежить від виробника і може різнитися, тому, обираючи ванну з гідромасажем, поцікавтеся, що саме входить у вартість стандартного комплекту, а за що необхідно платити додатково.

Більшість виробників гідромасажних ванн пропонують додатково придбати корпус, підголівники і релінги, систему автоматичної дезінфекції та сушіння, озонатор, освітлення, насос із підігріванням повітря, систему, яка дозує ароматичні олії і, навіть, музичний програвач із комплектом компакт-дисків, підібраних спеціально для різних видів масажу.

Підголівник

Для більшості гідромасажних ванн виробники пропонують м'які підголівники, встановлені на присосках. Вони можуть бути білими, синіми, зеленими, сірими або чорними. Ексклюзивні моделі гідромасажних ванн зазвичай обладнують регульованими підголівниками, що дає змогу розміститися у ванній людям різного зросту, з максимальним комфортом.

Ручки та релінги

Ручки: блискучі, матові, білі, під срібло або під дерево – необхідні для того, щоб користування ванною було зручним і безпечним. Їх пригвинчують до внутрішньої стінки гідромасажної ванни ще до її остаточного монтажу. В такий самий спосіб кріплять сидіння, які особливо зручні для дітей. Не буде зайвим облаштування релінгів, які призначені для рушників.

Неслизьке дно

Задля зменшення ризику падіння дно ванної покривають спеціальним рельєфним покриттям, завдяки якому ноги майже не ковзають, що робить користування ванною безпечним.

Гідромасажна ванна і аксесуари до неї можна придбати в салонах сантехнічного обладнання чи будівельних магазинах. Ціну обраної моделі доцільно перевірити в кількох місцях продажу. Виробники зазвичай надають від 7 до 12 років гарантії на ванну, проте термін наданої гарантії на елементи системи гідромасажу й додаткове обладнання – від 1 до 3 років.

 

Прилади гідромасажної ванни

Рис. 3. Вмонтовані прилади, які підвищують функціональні можливості ванни з гідромасажем

Монтаж гідромасажної ванни

Купуючи гідромасажну ванну, ви отримаєте інструкцію зі схемами її монтажу. Іноді до вартості гідромасажної ванни входять монтажні ніжки й шини. Шини встановлюють знизу ванни, а ніжки пригвинчують до них. Ніжки регулюються, що дає змогу виставити ванну горизонтально й рівно.

Ванну можна встановити на спеціальний збірний каркас ( можна придбати додатково) або на цегляну основу.

Монтаж ванни такого типу складний, повинен бути виконаний обережно й уважно відповідно до рекомендацій виробника. Отже, краще довірити цю роботу професіоналам.

 

Обладнання гідромасажної ванни

Рис. 4. Усе гідромасажне обладнання ванної знаходиться під нею, тому його прикривають легким знімним корпусом

Встановлюючи гідромасажну ванну, варто звернути увагу на такі особливості:

- з'єднання країв ванни зі стіною мають бути герметичними і щільними але не твердими, оскільки під час гідромасажу ванна вібрує, тому не повинна прилягати до стіни впритул. Проміжок між ванною і стіною заповнюють силіконом;

- ванна має бути встановлена рівно і стабільно, що забезпечить плавну й тиху роботу насосів (водяного і повітряного);

- звукоізоляцію укладають між стіною і ванною, а також безпосередньо в її корпусі. Під ніжки укладають звукоізоляційні підкладкові матеріали. Якісний насос працює настільки тихо, що не заважає розмові. Більше шуму спричиняє робота повітряного насоса;

- якісна система водовідведення і монтаж комунікацій – запорука довготривалої роботи ванни. Всі трубки повинні мати ухил у напрямку до каналізації, що забезпечить необхідне водовідведення;

- додатковий знімний корпус повинен забезпечувати вільну циркуляцію повітря навколо гідромасажної ванни.

Який гідромасаж бажаєте: «перлинний» чи ультразвуковий?

Повітряний масаж («перлинна ванна») – це найпоширеніший тип гідромасажу.

За допомогою спеціального насоса повітря нагнітається у ванну, розподіляючись двома способами:

- системою трубок до форсунок на дні гідромасажної ванни. Форсунки повинні мати запобіжні клапани, щоб вода не потрапляла до середини, коли насос не працює;

- у спеціальну камеру під дном ванни (повітряне дно), а далі виходить назовні через невеликі отвори. У цьому випадку варто ретельно стежити за тим, щоб у подвійному дні не застоювалася вода (це може призвести до утворення грибка), тому його необхідно періодично дезінфікувати.

Для водовідведення від гідромасажної ванни гідросистема повинна бути обладнана дренажними трубками, якими вода стікає до каналізації. Після кожного сеансу гідромасажу та зливання води необхідно на короткий проміжок часу ввімкнути повітряний насос.

Ванна з масажем може бути обладнана повітряним насосом із функцією підігрівання повітря, адже повітря у ванній кімнаті може бути холоднішим, ніж вода в гідромасажній ванні, що спричинить неприємні відчуття. У деяких гідромасажних ваннах є регулятор сили подавання повітря й керування пульсаційним режимом.

Водяний масаж (гідромасаж) – інтенсивніший порівняно з повітряним масажем. Обладнання складається з насоса, водяних форсунок на стінках ванни, пристроїв і трубок, які засмоктують повітря та з'єднують насос і форсунки. Вода в гідромасажній ванні циркулює під час масажу по замкнутому колу: насос засмоктує її, а далі, через трубки, виштовхує у водяні форсунки. Форсунки облаштовані таким чином, що вода в них може змішуватися з повітрям.

Додаткове подавання повітря до системи гідромасажу за допомогою повітряного компресора дає змогу виконувати водно-повітряний турбомасаж.

Для досягнення потрібного ефекту від гідромасажу необхідна комбінація трьох характеристик: потужності водяного насоса (достатньої для створення оптимального тиску у водопровідних шлангах); діаметра шлангів і форсунок, а також їхньої кількості (що більше форсунок, то потужнішим має бути двигун). Ця ж умова стосується й компресора, який нагнітає повітря в аерофорсунки.

Водяний масаж може доповнювати ультразвуковий. Для цього призначені спеціальні ультразвукові форсунки, які монтують у гідромасажній ванні поруч із водяними. Масаж ультразвуком покращує кровообіг, прискорює метаболізм і розігріває м'язи.

Форсунки

Кількість форсунок залежить від форми й розміру гідромасажної ванни. Фахівці вважають, що їх повинно бути не менше чотирьох. Однак ефект водяного масажу залежить не стільки від кількості форсунок, скільки від їхнього виду й місця розташування. Форсунки різних виробників різняться  розмірами і потужністю, а також формою і напрямком струменя води.

У рефлекторних зонах лопаток, спини, ніг розташовують мікрофорсунки, які впритул прилягають до тіла.

Деякі форсунки можна зачиняти, що підвищує інтенсивність і дає змогу отримати масаж певних зон тіла. Для інтенсивного масажу використовують ротаційні форсунки, які утворюють обертовий струмінь води. Для масажу деяких зон тіла (наприклад, спини) призначені потрійні форсунки, які розбивають струмінь на кілька менших.

Ефективність масажу залежить від розміщення форсунок. Вони можуть бути розміщені у спеціальних заглибленнях або на одному рівні з поверхнею гідромасажної ванни. Кількість і розміщення форсунок у гідромасажній ванні варто обговорити з фахівцем фірми або із фізіотерапевтом.

Більшість виробників гідромасажних ванн пропонують стандартну кількість форсунок певного виду, а додаткові можна замовити окремо.

Виробники гідромасажних ванн умовно поділяють системи гідромасажу на два основні різновиди: ті, що масажують із терапевтичним ефектом, і ті, що його лише імітують.

Догляд за ванною

Акрилову, чавунну чи сталеву ванну необхідно очищувати лише санітарними гелями або засобами, які рекомендують їхні виробники. Це стосується і рідких засобів, і порошків із мармуровим борошном, але підходять вони не для всіх видів емалі. За акриловими ваннами краще доглядати за допомогою рідких засобів, тому що використання порошку може спричинити пошкодження поверхні. Ванни зі штучного мармуру миють винятково рідинами або гелями, які пропонують виробники.

При неправильному догляді ванна не лише швидко забруднюється, а й пошкоджується. Зі сталевих і чавунних поверхонь може відшаруватися емаль. Пошкоджені місця необхідно очистити від іржі, знежирити, а потім покрити шаром просочувальної емалі.

На поверхні акрилової ванни можуть з'явитися тріщини, подряпини, які можна усунути за допомогою водяного наждакового паперу (щораз використовуючи папір дрібнішої фракції), який шліфує пошкоджену поверхню. Після шліфування її покривають полірувальною пастою та натирають фланельною ганчіркою.

Належне використання засобів догляду за ванною може не лише усунути дрібні поверхневі пошкодження, а й подовжити строк експлуатації ванни.

Вибір нової ванни має важливе значення, адже цей сантехнічний пристрій призначений для особистої гігієни, повинен бути надійним на довгі роки. Якою буде ванна у помешканні – залежить від ваших потреб й особистих вимог, але ванна з гідромасажем має безперечні переваги і дає змогурозслабитися й оздоровити свій організм.

Олександр ФІНЬКО.

Коментар фахівця

Тетяна ЛЕВШИНА, архітектор-проектувальник:

– Яку ванну, на вашу думку, краще встановити у стандартній ванній кімнаті?

― Функціональність ванни не залежить від площі приміщення. Тут найголовніше – потреби й можливості власників помешкання. Безперечно, ванна з гідромасажем буде найкращим рішенням, якщо є необхідність у лікувальному або розслаблюючому ефекті від масажу струменями води і повітря. Гідромасажна ванна може бути різних розмірів і форм, що дає змогу розмістити її у будь-якій, навіть невеликій за розмірами, ванній кімнаті.

Якщо йдеться про приватний будинок, то в цьому разі можна запроектувати встановлення гідромасажної ванни, обравши найкраще для цього місце і підвівши всі необхідні комунікації заздалегідь, для того, щоб у подальшому ви без клопоту користувалися ванною.

– Яке керування гідромасажною ванною краще –  ручне чи електронне?

– У найпростіших моделях ванн гідромасажем керують вручну, за допомогою пневматичної або механічної системи. Насос для водяного або повітряного масажу запускають за допомогою кнопки на панелі зверху ванни. Недолік такого способу керування – ймовірність не коректної роботи насоса, якщо не має достатньої кількості води. Для нормальної роботи насоса вода має повністю закривати всі форсунки, розміщені на стінках гідромасажної ванни.

Зручнішою, але менш надійною, вважають гідромасажну ванну з електронним керуванням. В цьому випадку на ванні розміщена панель із мікроконтактами, дотик до яких вмикає певну функцію. Можливі функції на панелі представлені картинками-символами. Гідромасажна система з електронним керуванням може мати різні функції та установки. Важлива серед них – датчик, який вмикає і регулює рівень води, що убезпечує насос від роботи «насухо».

У деяких моделях гідромасажних ванн система керування дає змогу задати час та інтенсивність масажу, температуру води, кількість активованих форсунок, а також інтенсивність струменя: постійну або пульсуючу.

Окрім того, після користування гідромасажною системою, можна ввімкнути режим сушіння або автоматичної дезінфекції.Виробники намагаються максимально спростити керування функціями, щоб користування гідромасажною ванною і її обслуговування було зрозумілим навіть без інструкції.

Ярослав Заплатинський:

1.Найбільша проблема у нашій країні – це якість води. Усі виробники рекомендують встановлювати водяний фільтр для води, яка буде поступати у ванну. Тому що при відсутності такого фільтру система гідромасажу прослужить вам не довго.

2.Якщо ви будете приймати ванну з миючими засобами, дуже важливий момент, потрібно дуже добре  очистити ванну та гідромасажну систему від залишків миючих засобів. Слід відмітити, що деякі виробники у своїх гідромасажних системах передбачають таку функцію  - очистка та дезінфекція. Увімкнувши її, система сама себе почистить та вимиє залишки миючих засобів.

3. Важива опція гідро масажної ванни – Хромотерапія.

Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором. Він заснований на тому, що світло, будучи електромагнітним випромінюванням, проникає через тканини і несе необхідну енергію. У поєднанні гідромасаж та хромотерапія створює незабутній оздоровлюючий ефект на організм. Хромотерапія не має протипоказань.
Система хромотерапії дозволяє перетворити воду в той колір, який Вам зараз потрібен.

Червоний колір - це колір вогню, любові і пристрасті: колір, який викликає сильні відчуття і емоції. Червоний колір стимулює кровообіг і корисний для серця (не тільки образно), сприяє травленню, підвищує тонус м'язової системи і травного апарату. Надає позитивну дію при: депресіях, проблемах дихального тракту, стресах, простуді, ревматизмі.

Оранжевий колір допомагає перемогти депресію, невпевненість, тривогу, прискорює пульсацію крові, покращує травлення, регулює діяльність щитовидної залози. Надає позитивну дію при: депресіях, хворобах сечостатевої системи, психозах, захворюваннях селезінки.

Жовтий колір - колір сонця, стимулюючий рух, фізичну і розумову діяльність, виробляє нову енергію. Жовтий колір допомагає вийти із стану млявості і нудьги, але протипоказаний нервовим людям. Надає позитивну дію при: хронічній утомленості, простудах, діабеті, поганому травленні, депресії і слабкості. 

Зелений колір як надія, як луги, листя, рослини. Цей колір надає сильну освіжаючу, розслаблюючу, заспокійливу дію на нервову систему і м'язи; знижує кров'яний тиск, дозволяє привести відчуття в норму. Надає позитивну дію при: розладах серцевої діяльності і нервової системи, підвищеному кров'яному тиску, безсонні, збудливості, невралгії, перезбуджуванні.

Голубий колір - колір неба і моря, холодний колір, надає заспокійливе, а також дезинфікуючу і бактерицидну дію. Уповільнює серцеву діяльність, кровообіг повертається до нормального рівня. Під впливом цього кольору відновлюється рівновага і гармонія. Надає позитивну дію при: порушенні ритму биття серця, захворюваннях горла, безсонні, зубному і головному болі.

Додаткова інформація
Дата: вівторок, 26 липень 2011
Переглядів: 8274

comments powered by Disqus

В цих категоріях Ви знайдете потрібні товари:

Звернете увагу на наступні товари:

 • Ваш голос зараховано!

  Акрилова ванна Ravak GENTIANA 150x150

  GENTIANA - елітна кутова ванна, яку можна доповнити цілим рядом аксесуарів. У повному комплектації виглядає прекрасно.

  Ціна 488.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково
 • Ваш голос зараховано!

  Акрилова ванна Ravak PRAKTIK L/R 165x85

  Якщо Вам потрібно більше полиць і Ви не хочете займатися будівельними роботами, тоді ванна Praktik рішення саме для Вас. Біля кожної ванни, прямокутної форми, хоч би біля одного її кута проходимо щодня. Якщо цей кут круглої форми, то він сильно не виступає і він безпечніший. Завдяки круглим формам ванни і умивальника можна проходити і там, де це було інакше неможливо.

  Ціна 0.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково
 • Ваш голос зараховано!

  Акрилова ванна Ravak ROSA L/R 160x105

  Завдяки ассиметричной формі, можна використати її переваги в обладнаній ванні кімнаті площею менше ніж два квадратні метри.

  Ціна 420.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково
 • Ваш голос зараховано!

  Акрилова ванна Ravak Triangle 150

  Ванна Triangle призначена для усіх, кому подобаються кутові ванни. Дозволяє отримувати задоволення як при прийнятті ванни удвох, так і при прийнятті душу сидячи.

  Ціна 0.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково
 • Ваш голос зараховано!

  Victory Spa Itaka 190x90

  Прямокутна акрилова ванна великих розмірів та великого об'єму ВІкторі Спа Ітака розмірами 190 на 90 см. Ванна може комплектуватись гідромасажною системою.

  Ціна 614.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково
 • Ваш голос зараховано!

  Акрилова ванна Victory Spa Saba 155x100

  Співробітниками компанії Victory SPA здійснений більший прорив в розробці і виробництві устаткування для ефективного гидро- і аеромасажу. Виготовлені по проектах Victory SPA душові куточки найточніше відповідають анатомічним потребам тіла людини і мають ефективні терапевтичні властивості. Окрім цього у виробах під торговельною маркою Victory SPA передбачено просушування і дезинфекцію каналів після купання. Victory SPA душові кабіни мають сенсорне управління, яке дозволяє підтримувати комфортну температуру під час гідромасажа.

  Ціна 450.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково
 • Ваш голос зараховано!

  Акрилова ванна Victory Spa Tonga 180x115

  Ванна оригінальної форми, зовнішній кут згладжений плавною лінією, тим самим розвантажуючи простір. Ванна обладнана підголовниками для зручнішого проведення романтичного відпочинку удвох.

  Ціна 1027.00
  Доставка +доставка
  Інформація Додатково